hír
Hetedik alkalommal rendezik meg az ArteKino Online Filmfesztivált, ahol egy hónapig ingyenesen lehet friss és pár éves európai fesztiválfilmeket…
továbbhír
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztályának, valamint a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus…
továbbmagazin
Itt az év vége, az összegzés ideje. 2021 bőséges év volt a magyar filmiparban, ezért nehéz volt csupán tízet kiválasztani a best of listánkra.…
továbbhír
Vasárnap ért véget az idei Verzió Filmfesztivál a mozikban. A legjobb magyar film díját Bakony Alexa alkotása, a közönségdíjat Kőrösi Máté filmje…
továbbhír
Számos fesztivál programjába válogatta Bakony Alexa Tobi színei dokumentumfilmjét, mely el is kezdte gyűjteni a díjakat. A napokban Mexikóban…
továbbmagazin
Meghatóak, viccesek, játékosak, szívbe markolók, és egy csomó díjat söpörtek be - a magyar filmművészet LMBTQ-reprezentációt bemutató sorozatunk…
továbbmagazin
Bakony Alexa egy tizennyolc éves, transznemű fiúról készítette első egész estés dokumentumfilmjét. A Tobi színei meghatóan mutatja be a nemváltásra…
továbbdosszié
Tóbiás egy 18 éves fiú, aki női testbe született. Szerencsésnek mondhatja magát, mert a családja elfogadja őt, de az út az identitásának felfedezése…
továbbhír
Bakony Alexa egész estés dokumentumfilmje nyerte a legjobb LMBTQ-filmnek járó Mermaid-díjat Thesszalonikiben. A Tobi színei hidat képez az LMBTQ…
továbbmagazin
Bakony Alexa egy transznemű fiatalról készítette első egész estés dokumentumfilmjét, amely fontos mérföldkő a magyar LMBTQ-filmek történetében. Ez…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié